Jdi na obsah Jdi na menu
 


Richard I. Lví král

Richard I. Lví král (francouzsky Richard I Roi Lion, anglicky Richard I the Lion King, latinsky Ricardus I Rex leonis) je hlavní postava stejnojmenného animovaného filmu pro děti, inspirovaného stejnojmennou historickou postavou.

Tentýž rok přišel Disney do kin se svojí verzí animovaného příběhu o Richardovi I. Že Lví král? Ano! Film nesl oficiálně název Richard I. Želví král.

Richard I. Lví král je ve filmu vyobrazen jako tvor s lidskou hlavou a lvím tělem, což je vzhledem k tomu, že všechny ostatní postavy jsou obyčejná zvířata, přinejmenším zajímavé. Film často naráží na tajemné a nepotvrzené stránky života opravdové historické postavy, jako je například králova údajná homosexualita. Rád se toulá po světě se svými terarijními pavoučími kamarády — křižáky a zažívají spolu kdejaké lumpárny a dobrodružství, kupříkladu na křižáckých výpravách proti nenapravitelným kamarádům Arabům (ve filmu jsou Arabové vyobrazeni jako opičáci).

Něco o Filmu

Film Richard I. Lví král je veleúspěšné animované dílo z roku 1994. Jedná se o film z dílny nejmenované moravstánské pirátské televize, která vystupuje pod označením KVK (Kluci v Kleci). Děj se odehrává ve 12. století v Anglii. Film líčí životní ostudy krále Anglie a pána Irska Richarda I. Lvího krále. Zejména je pak zajímavá část, ve které si moravstánská režie tak trochu pohrává s dějinami a zabývá se Richardovou návštěvou středověkého Moravstánu, kde on i celá jeho družina zakládali města a dokonce i samotný Lví král po sobě na našem území zanechal spoustu potomků. Tato bezesporu nesmírně kontroverzní myšlenka byla ještě donedávna předmětem vášnivých sporů a osinou v zadnici všem historikům. Teprve tým odborníků z Fakulty akrobatického dějepisu provinční Univerzity Jama Ánuse Křížlosského na tuto zapeklitost, ukrývající se kdesi ve stínu minulosti, vrhl světlo pravdy. Vzhledem k faktu, že všechny cesty vedou od Blížkovice, je zhola nemožné, aby se Richard I. Lví král k území Moravstánu byť jen přiblížil.

 

 

Hudba k filmu

Hudbu k filmu nesvěřila režie na starosti nikomu jinému než hvězdě světové hudební scény, kterou Elton „Buzna“ John bezesporu je. Píseň Můžeš cítit dnes v noci lásku? (anglicky Can you smell the love tonight?) se v podstatě ihned stala hitem.